Spagyrická bio kosmetika

V každém ručním míchání, člověk vkláda vlastní specifickou energíi. Ve vědě je obecně popiratelná jakožto nereprodukovatelný prvek. Bohužel v tomto bodě se rozchází všechna vědeckost a nahrazuje ji mnohem vyšší prvek.

Rostlinná spagyrie je komplexní a vyžadujicí duševní práci na sobě, alchymistická technika, kde je celá rostlina využitá, přečištěná a znovu spojena. Podstatním momentem je SPOJENÍ TŘECH SLOŽEK, FYLOSOFICKÉ SÍRY, FYLOSOFICKÉHO MERKURA A ROSTLINNÉHO TĚLA (SOLI). Celá tato práce je závislá na planetárních rytmech a chronologickém čase, ve kterém je nutné začínat jakýkoliv spagyrický proces. Tím, že tzv. "rostlinné bláto", které většinou výrobci běžných tinktur vyhazují, vysušíme a za určitých planetárních podmínek (Měsíc v ohnivém znamení) vykalcinujeme (spálíme) nejlépe pozvolna a její popel rozpustíme v destilované vodě, zfiltrujeme, rozpustnou vodní část opět odpaříme a do třetice rozpustíme a odpaříme, získáné bílé krystaly (minerály - sůl rostlinnou) vrátíme k "rostlinnému duchu" - alkoholu, který vytvořila kvašením stejná rostlina, pH roztoku se zvýší od kyselého k mírně zasaditému . Jeho jemnost a účinnost je několikanásobná. Po navracení vlastního přečištěného rostlinného těla k filosofickému Merkuru (který je několikanásobně destilován), obsah převedeme do speciální nádoby (pelikánu), ve které při teplotě 37 stupňů C nastává proces cirkulace a to minimálně jeden lunární cyklus, nejlepe 12 lunárních cyklů. Po stěnách nádoby kapky spagyrického extraktu vzlínají, po ochlazení do makrokosmické (vrchní části pelikánu) se vrací zpátky do mikrokosmu (spagyrického roztoku). Zpravidla pelikán má být umístěn tak, aby na něj působily Měsíc a Slunce, stejně jako i ostatní vzdálené planety.

 

Spagyrická bio kosmetika si vyžádala tento přívlastek, ať už z důvodu vlastní touhy poznat sebe  (spojit se středem) a svět, či jednoduše proto, že její účinnost kromě fyzické pokožky, přes emoce dosahovala až k uvědomění či uspořádaní myšlenek s naší rolí zde na Zemi.